Budapest, 2023. március 13. – A Provident Pénzügyi Zrt. és az Ökumenikus Segélyszervezet átfogó programot indít a pénzügyi szempontból legsérülékenyebb magyarországi társadalmi csoportok pénzügyi tudatosságának növelésére, esélyt adva ezáltal életkörülményeik javítására. A Provident anyagi támogatására és kollégáinak pénzügyi ismereteire alapozott kezdeményezés mintaprogramja Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében indul el idén az Ökumenikus Segélyszervezet intézményeiben.
A Provident megbízására a Társadalomkutató Kft. egy 1000 fős reprezentatív kutatást végzett 2022 őszén arról, hogy mely csoportok esnek el Magyarországon a legális kölcsön felvételének lehetőségétől. Ezek azok a csoportok, amelynek tagjai pénzügyileg a legsérülékenyebbek, mivel egy nehéz élethelyzetben nincs lehetőségük szabályozott pénzügyi megoldást igénybevenni. A kutatás szerint a felnőtt magyar lakosság 6 százaléka, mintegy félmillió 18 év feletti állampolgár szorul ki a hitelpiacról, egy részük a megfelelő pénzügyi ismeretek hiánya miatt. Többségük alacsony iskolai végzettséggel rendelkezik, nettó havi jövedelmük pedig jellemzően nem haladja meg a 250 ezer forintot. A kutatás ezt a társadalmi réteget „láthatatlanoknak” nevezi: ők azok, akik megfelelő pénzügyi ismeretekkel rendelkezve esélyt kaphatnának életkörülményeik javítására. Az Ökumenikus Segélyszervezet és a Provident Pénzügyi Zrt. hétfőn aláírt együttműködése egy kiválasztott csoportnak, a legalacsonyabb jövedelemmel rendelkezőknek kíván esélyt teremteni elsőként Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében.
Az együttműködés részeként a Provident munkatársai pénzügyi alapismeretekről tartanak oktatást az Ökumenikus Segélyszervezet munkatársainak, többek között adózás, felelős hitelfelvétel, megtakarítás és családi költségvetés témakörökben. A segélyszervezet munkatársai az oktatás által megszerzett pénzügyi ismereteket a látókörében lévő rászoruló családoknak önállóan, közvetlenül tudják majd átadni, segítve ezzel a tudatosabb pénzügyi döntések meghozatalát. A Provident 20 millió forinttal is segíti az ökumenikusok pénzügyi edukációra irányuló oktatási tevékenységét, valamint pénzügyi tudatosságot fejlesztő programokat szervez olyan tematikus események formájában, mint az élménynap Boldogkőújfalun, vagy a gyermekeknek szervezett, pénzügyi ismeretek témakörű nyári tábor. Az együttműködést mintaprogramként Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében indítja el idén a két szervezet
„A Provident büszkén vallja, hogy mindenki megérdemel egy esélyt a jobb életre. Ezért vagyunk elkötelezettek a pénzügyi szempontból legsérülékenyebb magyarországi társadalmi csoportok, a „láthatatlanok” élethelyzetének javításában. Célunk, hogy még nagyobb hangsúlyt fektessünk a pénzügyi tudatosság fejlesztésére, folytatva több mint egy évtizede megkezdett munkánkat” - fogalmaz Szirmák Botond, a Provident Zrt. vezérigazgatója.
„Az Ökumenikus Segélyszervezet kiemelten fontosnak tartja a pénzügyi tudatosság erősítését a hátrányos helyzetű csoportok körében. A legszegényebbek esetében fokozottan igaz, hogy az átgondolt pénzügyi döntések érezhetően segíthetik a megélhetést, míg a rossz döntések következtében egy-egy család helyzete még kilátástalanabbá válhat. A jelenlegi gazdasági helyzet különösen is nagy jelentőséget ad a Provident előremutató kezdeményezésének. A több éves komplex programtól jelentős eredményeket és tanulságokat várunk” – mondta el Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója.
„A „láthatatlanok” háromnegyede legfeljebb alapfokú végzettséggel rendelkezik, számukra minden pénzügyi tudatossággal kapcsolatos edukációs tevékenység kiemelten fontos” – emelte ki Juhász Gyula, a Társadalomkutató Kft. vezető elemzője.
A Provident Pénzügyi Zrt.-ről:
A Provident Pénzügyi Zrt. a londoni és varsói tőzsdén jegyzett International Personal Finance (IPF) nemzetközi pénzügyi vállalatcsoport égisze alatt működik, Magyarországon immár több, mint 20 éve meghatározó szereplője a személyi kölcsönök piacának. Az IPF kilenc országban 1,7 millió ügyféllel rendelkezik, a magyar Provident 2300 munkavállalója révén 210.000 ügyfelet szolgál ki. A cég elsősorban a kisebb összegű, rövid futamidejű, heti törlesztésű kölcsöneiről ismert; ám a hagyományos, átutalással folyósított személyi hitel mellé a magyar piacon egyedülálló módon opcionális otthoni kiszolgálást is kínál ügyfeleinek. A Provident az elmúlt években összesen 9 alkalommal nyerte el a Kiválóság az Ügyfélkiszolgálásban díjat, három alkalommal a Magyarország Legjobb Munkahelye címben részesült. A munkatársak a vállalat fennállása óta több, mint 80.000 munkaórában segítettek önkéntesként oktatási, egészségügyi és szociális intézményeket szerte az országban.
Társadalmi felelősségvállalás
Provident Társadalmi Hasznosság Díj ismertető
Elismeréseink
A Családi Kasszasikerek Program
Környezetvédelem
Fontos tudnivalók
Fizetési moratórium
Hitelfelvétellel kapcsolatban
Kölcsönfelvétel előtt
Szerződéses dokumentumok
Munkáltatói jövedelemigazolás
Meghatalmazás
Elszámolási és forintosítási információk
Panaszkezelési tájékoztató
Örökösöknek szóló tájékoztató
Fizetési nehézség és fizetési késedelem
Magatartási kódex
Tájékoztató a magáncsődről
GYIK
Rólunk
Vállalatunkról
Küldetésünk
International Personal Finance
Etikai Kódex
Széchenyi 2020
Amire büszkék vagyunk
Ügyfeleink
Akcióink
Visszaélés bejelentési rendszer
Sajtószoba
Karrier
Provident LinkedIn
Kapcsolat
Legfrissebb hírek
Virtuális csapdák
Pénzügyi stressz
Nyugdíjas Akadémia Dabason is
Jókenyér pályázat eredményhirdetés
Pozitívabban látják a következő fél év pénzügyeit a Provident ügyfelei
Kibővíti együttműködését az Ökumenikus Segélyszervezet és a Provident
Jókenyér péksüteményekkel és Varró Dániel meséivel segíti a gyermekek felépülését a Provident
Múlik az inflációs sokk: több megtakarítás, kevesebb hitel a magyaroknál
Megnő a hitelfelvétel az iskolakezdés miatt
FIZETÉSI MORATÓRIUM
Alternatív fizetés